Hakkımızda
Mühendislik ve mimari teknik kadromuzun bize vermiş olduğu güvenle yaşanabilir mekanlar içinde net kullanım alanları rahatlığını sağlarken, diğer taraftan betonarme binanın güvenle yükselip toplumun içinde huzur ve rahatlığın simgesi olsun istiyoruz. Yalıtım değerlerimiz sadece binaya mantolama yapmak değil binayı bohçalama sistemi ile yalıtarak maksimum ısı yalıtım verimliliği sağlayarak enerji tahribatını önlüyoruz. Yalıtım uygulamalarını gelişi güzel değil binanın ömrü kadar yasayabilme yanmama özelliğine sahip taş yünü manto laması kullanıyoruz. Konutlarımızı anahtar teslim yaparken bütün kalemlerde müşterilerimize renk ve model seçme yetkinliği veriyoruz. TSE ve ISO kalite güvencesi ile üretilmiş marka değeri yüksek ürünler kullanıyoruz.

İnşaatta önceliklerimiz kalite ve güvendir
 
Şirketimiz ISO 9001 kalite güvence belgesine sahip olup bu kalite anlayışı ile çalışmaktadır. 2004 yılında kurulan firmamız bünyesinde nitelikli teknik personeller aktif danışmanlık hizmeti verirken diğer yandan mimari farklılıklarıyla yeni projeler üreterek bulunduğu çevrenin imajını yükseltmiştir. 
Bugüne kadar üretmiş olduğu; Adapazarı Ozanlar ve Şeker Mahallesi, Güneşler,Tepekum, Cevizli park Evleri-2-3, Altınova Çark Evleri ,Akademi Evleri, Güneş Evler Sitesi, Cevizlipark 4, Güneşler Nehirpark Evleri, Turna Evleri, Merkez Evleri, Şehri Bahçe Evleri, Karasu Yalı Evleri, Deniz Yalısı Apartlar, Karasu Yuvam Sitesi, Karasu Arı Apartmanı, Güneşler Başak 1 Evleri ve Yağcılar Arena54 Evleri projeleriyle hep müşterilerinin yanında olmayı bir görev bilmiştir.
İsminden de anlaşıldığı gibi Şafakarı İnşaat daima doğru,dinamik…Kalite ve güveni önemseyen Kurumsal kimliği ile zamanında kusursuz teslim projeler…Biz betonlaşmış bir şehirden çok doğru  kentleşmiş modern bir şehrin hazırlayıcısı olmak için müşterilerimizden aldığımız destekle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz

NEDEN ŞAFAKARI
Şafakarı İnşaat: kurumsal kimliğini bireysel kimliğinin üzerinde tutarak müşteri memnuniyeti olmazsa olmaz ilkeleri arasında gören daima yeni ve yaşanabilir projeler üreten; yapı kelimesinin dört duvar değil, sağlıklı konforlu bir yaşamın garantisini olarak bilen ve yeşili koruyan kimliği ile tamamlanmış projelerinin marka değerini müşterileriyle yaşamanın haklı sevincini paylaşmaktadır. Şafakarı İnşaat ilkeli, yenilikçi, müşterilerin fikirlerini önemseyen, farklı zenginliklere açık yapısıyla daima maximum rahatlık ve konforun uygulayıcısı olmuştur.